Vaření

Zdravé palačinky

28. února 2014 v 7:55 | Světlo
Zbožňuju chuť uvařeného banánu, ráda si ho dávám do ovesné kaše, do horkých malin...
Našla jsem tenhle recept a hned jsem to musela vyzkoušet :) A bylo to výborné!! Na obrázku jsou palačinky s ovocem, já sik nim ale udělala jablečené pyré. (Pokrájená jablka s cukrem, medem, skořicí, hřebíčkem a badiánem dušené v rendlíku asi 10 min, potom rozmačkané na kaši a nakonec rozmixované v lahodné pyré.)

natural-pancake

Na kolečka pokrájený banán jsem mačkátkem ( :D ) na brambory rozmašírovala se dvěma vejci a smažila z obou stran na másle. :)

A bylo to opravdu moc dobré. :)

Moje čokoládové muffiny

3. února 2014 v 17:35 | Světlo
Ráda peču a dlouho jsem chodila kolem receptům na muffiny aniž bych si jich všímala. Nakonec jsem je ale přes jedno video vyzkoušela. A byly výborné!! ^_^
Pořídila jsem si na ně formu a barevné košíčky. Recept stále zdkonaluju a pracuji na výrobě takové té epické čepičky z krému, kterou pořád neumím :(


Tady je ten můj recept:

- 220 g polohrubé mouky
- 100 g krupicového cukru
- tabulku čokolády na vaření (cca 100g)
- 2 vajíčka
- 130 ml oleje
- 170 ml mléka (dobrý je také kefír)
- 2 lžíce holandského kakaa
- kypř. prášek do pečiva


Kromě čokolády ušlehám mixérem (nebo metličkou) hladké těsto. Čokoládu nakrájím na kousky. Asi lžíci čokolády si nechám stranou, zbytek vmíchám do těsta a znovu ušlehám do hladka. Mixér čokoládu ještě víc nadrtí, což je moc dobré. :)


12ti místnou formu na muffiny si vyskládám košíčky. Je lepší mít formu, pokud ji ale přece nemáme, rozložíme si košíčky na plech. Pomocí dvou lžic postupně naplíme těstem všechn košíčky asi do dvou třetin. Čím víc bude těsta v jednom košíčku, tím větší to udělá "čepičku". :)


Zbytkem čokolády posypeme vršky muffinů a dáme do vyhřáté trouby péct cca 30 minut na 200°C. Ke konci pečení můžeme trochu zmírnit výkon.


Tak a muffiny jsou hotové. :) Můžeme je rovnou jíst, nebo je ještě dozdobitonou sněhovou čepičkou z krému. Já je většinou pokapu citronou polevou (šťáva z citronu + moučkový cukr) a ozdobím cukřáskými kuličkami.


Budu ráda, když mi do komentářů napíšete vlastní recept a jak se Vám vydařily :)
 
 

Reklama