Offine bobřík

25. února 2014 v 12:00 | Světlo |  Moje postřehy
Jak se blížily jarňáky a já neplánovala žádne hory, dovolenou a pod. a čekala mě pouze krásná odpočinková samota (tedy než přijdou rodiče z práce) napadlo mě, že bych mohla vyzkoušet offine bobříka. Což znamená, že bych nepoužívala žádnou moderní vymoženost - mobil, televizi, počítač, mikrovlnku...

Což tedy kazilo mé očekávání, že budu dopoledne koukat na Očko a brouzdat oři tom po netu. Ale rozhodla jsem se, že to zkusím. Nenapadlo mě, že to bude tak těžký a že budu popisovat každý den zvlášť. Bylo to skvělích 9 dnů. (Víkend + prázdniny)


Den první

Ráno vstávám a jdu si udělat čaj. Na okamžik váhám, jestli je rychlovarka moderní vyfikundace, nakonec si vodu dáám do kastrůlku a připravuji čaj celé rodině. Prtotože sporák vážně potřebuju. Po snídani jsem se začala trochu nudit. Chtěla jsem zpracovat referát a ejhle. Chyba. Moje referáty vždy vznikají Ctr-C+Ctr-V do Wordu, dát pryč zvýraznění a opsat vlastními slovy. Při tom to asi o polovinu zkrátit. Takže jsem se nakonec rozhodla - dokážu to i bez Wikipedie!!

Šla jsem vyrabovat všechny encyklopedie a slovníky, abych zjistila něco víc o Janu Nerudovy. V jedné encyklopedii jsem našla jeho jméno a u ní jediné, co jsem vědela - že napsal Povídky malostrancké, které jsem zpracovávala. A tak jsem se šla ptát. Táta toho věděl něco víc. Díkybohu. Pak mi dokonce vylezl na půdu pro nějaké knížky, ze kterých jsem referát vážně sesmolila. Musela jsem si ty Povídky malostrancké dokonce přečíst!! :DD

Začala jsem si uvědomovat, jak jsem rozmazlená a jak PC ovlivňuje můj život.


Den duhý

Četla jsem, malovala a cvičila jogu podle jedné té knížky, co jsem vyhrabala na půdě. Byl to docela produktivní den. Uklidila jsem, uvařila, něco se naučila... Mamka mě pochválila :D Problém byl čaj a mlíko. Jsem zvyklá mít pořád dostatek čaje z konvice, ale ten jsem teď musela dělat asi 20 minut na plotně, stejně tak mlíko...

To mlíko na plotně obzvášť zlobilo, furt se mi pálilo!! A ještě k tomu obsahuje mléko, věřili by ste tomu?!!

Den třetí

Jak skončil víkend, a já měla být doma sama, začala jsem se nudit. Nebyla tu žádná kulisa z televize ani hudba ze sterea. Nemohla jsem si pustit film z PC nebo si zahrát hru na mobilu.

Tak jsem se pustila do úprav pokoje a udělala něco do školy. Nakonec se to vyvrbylo v další produktivní den. Večer jsem ale dočetla další knížku a docela mi chyběla Mp3.

Nemohla jsem usnou, v hlavě mi furt zněla jedna písnička a já si ji nemohla pustit... Nakonec jsem četla do půl jedné ráno. A bylo to super. Miluju knihy.


Den čtvrtý

Dopoledne jsem strávila produktivně. Když přišla máma a pustila telku, schovala jsem se v pokoji. Pak mě ale napadlo, proč jsem doma?? Venku nebylo nějak moc hezky a mamka mě nepustila na couračku, prý že už je pozdě, tak jsem vyšla alespoň do ulice a na hřiště.

A viděla jsem spoustu věcí!! :)) Ptáky, stromy, psi, kočky, zajíce... Vrátila jsem se domů pro atlas a zjistila, že u nás žije vzácný strakapoud malý!!


Den pátý

Ráno se domlouvám s mamkou, že zajedu za kamarádkou a že mě máma vyzvedne tam a tam v tolik a tolik. (To kvůli bezpečnosti) Dojedu ke kamarádčině domu a zjišťuji, že nemají zvonek. Normálně ji totiž prozváním mobilem. Takže jsem vlezla k nim na zahradu a dobívala se tam snad 5 minut. Když mi konečně otevřela kamarádčina babička, tvářila se překvapeně, že neprozváním.

Nakonec jsem zjistila, že moje kamarádka Lenka je u Anči. Jelikož jsem nevěděla, kde Anča bydlí a nemohla jsem holkám zavolat, vyptávala jsem se na cestu lidí, co jsem potkávala. Ta komunikace byla zvláštní. Jako by mě lidi házeli do jednoho pytle s vrahama a úchylama. A to přitom nevypadám zas tak strašně...

Když jsem konečně našla holky a povyprávěla jim o svém snažení, převzaly žezlo ony a vysvětlily mi mometnátní stavy na facebooku. Zjistila jsem, žejsem naprosto out. Pak mě holky hecovaly, že už jsem použila auto a jela MHD. Sakra.
Jak jsem si tak povídala s holkama, došlo mi, že s tímhle BioStylem to daleko nedotáhnu.


Den šestý

Radši zůstávám doma. Po snídani (už jsem si začala zvykat na sporák) jsem šla na zahradu. Jen tak. A podle prastaré zahrádkářské knihy jsem odstranila veškeré nedostatky na naší zahradě. Další produktivní den se chýlil ke konci a já chcípala nudou. Tak jsem začala vymýšlet hračky pro kočky a vyčistila akvárko.

Toto je Karel. Můj sumeček. Při čis´štění akvárka jsem se sním blíže poznala a zjistila, že je to sameček. Aspoň myslím.

Den sedmý

Docházely knihy a nápady na malovaní. Chtělo se mi poslouchat písničky. Přišel absťák. Nakonec jsem to přežila díky úklidu. Vyházela jsem asi dvě třetiny všech svých věcí, vypulírovala a nadekorovala pokoj. Skříně zejí prázdnotou. Jak jsem si ale uklidila v pokoji, přišlo mi, že jsem čistčí i v hlavě.

Den osmý

Sobota. Naši zapnuli televizi, já je ale vytáhla na procházku a nakonec jsme objevili taje a zákoutí našeho parku.

Taky objevuju zákoutí akvária. Vyšperkovala jsem ho. Přesázela a umoudřila rostliny a pozměnila dekorace. Rybky začaly hned čile plavat, jako by se radovaly :)

Den devátý

Přešel mě absťák. Mobil ležel někde v tašce a notebook pod křeslem. Klidně bych se jich bývala vzdala úplně, jen si mobil brala, když bych šla ven a pod. kvůli rodičům, abych s nimi byla ve spojení a oni se o mě nemuseli bát.

Když jsem ale další den přišla do školy, nevěřili by ste, kolik jsem toho za ten off týden zameškala... Tánhleten je vztahu s támhletou, tenhle natočil támhleten klip, tamta skadla do rybníka...

Silně uvažuji, že si zase zruším fb. Tentokrát nadobro.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama