Jak doopravdy vypadá bruslení na Letné

9. února 2014 v 8:56 | Světlo |  Moje postřehy
V Praze na Letné bylo v rámci Olympijských her vybudováno veliké kluziště. Po internetu koluje spousta překrásných fotografií z velikého kluziště ze středu nebo z úzkých romantických ledových cestiček, kde projíždějí zamilované páry, nebo si hrají děti. Skutečnost je ale drsná.

V čera bylo krásné sobotní dopoledne, a tak jsme se rozhodli si teda jet zabruslit. Letná je krásná, kyvadlo se vesele houpe a je tu krásný výhled na Prahu.Teď je ale Letná protkaná barikádami, které by nepřekonal asi ani zkušený vězeň. Za vstup ke kluzištím se platí 50,- Kč pro dospělého, děti do patnácti to mají zadarmo. Koupili jsme si lístky v karavanu a chtěli tedy vejít, hlídači nám ale začali prohlédávat tašky... Asi abysme tam náhodou neměli bombu nebo co. Na těch plotech byli nápisy, že v noci to hlídají psi.


Když jsme tedy prošli přes tyhle všechny barikády a chtěli si teda jít zabruslit, nemohli jsme najít vstup do kluziště. Mají to udělaný tak, abyste museli projít přes všechny reklamní stany, kterých je tam na můj vkus dost.
Taky se musí obejít kluziště, kde se hraje hokej. Na plátnech se tam promítá momentální průběch olympiády. Bylo by to moc hezký, kdyby všude nebyli reklamy a lidi.
Když jsme konečně našli vstup do kluziště, zjistili jsme, že nikde nejsou lavice na přezutí, jediné, co tam je, je veliký stan, do něho jsme ale raději nelezli. Bylo tam takovejch lidí!!
Konečně jsme se dostali na led. Funguje to tak, že uprostřed je jedno veliké kluziště, kde se dá koupit i nějaké občerstvení, je tam další plátno, na které se promítá olympiáda, jsou tam lavičky... A strašně moc lidí. Kolem tohohle velkého kluziště je takový objezd, cestička z ledu, lemovaná zábradlím, o které jsem si zadřela třísku.


Tyhle ledové silničky se tedy klikatí celkem roztomile kolem hlavního kluziště. Každou chvíli tudy ale projíždí rolba na úpravu ledu, která ten nerovný led ve zkutečnosti vbec neupravuje, ale způsobí to, že všichni lidi se nahrnou na jedno místo a z té tlačenice se prostě nedá uniknout.

Na pár místech vedou nad cestičkami konstrukce, po kterých se dá chodit. Na každé ale opět hlídá policista.
Z kluziště na to není vidět, ale někde v jeho areálu je podium, kde pořád někdo vystupuje. Když jsme tam byli my, hrála tam dětská skupina "Kašpárek v rohlíku". Ta otřesná hudba mi drnčí v hlavě ještě teď. Bylo to strašný!! Bože, dyť to ani ty děti nemůže bavit...


Toto jsou malebné pohledy z kluziště...


Kvalita ledu není nic moc. Jak jsem již zmiňovala - ta rolbička tam jenom udělala zácpu, led neupravovala.
Moje shrnutí??

Je to špatně zorganizované. Nepochopila jsem třeba tu rolbu, nebo proč tu nejsou lavice na přezutí...
Pokud jsem půjdete, budete si pamatovat hlavně spustu lidí. Pokud sem nepůjdete, o nic extra nepříjdete. Ale pokud půjdete na jiné kluziště, třeba na Nikolajku, Gutovku nebo Štvanici, vyhrajete bitvu. Protože polovina národa je na Letné, ostatní zimáky budou určitě prázdné...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsi kluk, nebo holka??

Kluk 14.3% (1)
Holka 57.1% (4)
Jiné :D 28.6% (2)

Komentáře

1 Dáša Dáša | 21. února 2014 v 8:55 | Reagovat

Takové recenze jsou nejlepší - upřímné - a od někoho spolehlivého. Tak se aspoň redukuje počet rodin zklamaných z nevydařeného výletu - když zjistí, že dorazili někam, kde se to zářivým obrázkům z letáků podobá dost vzdáleně -_-  :) takových sem dávej co nejvíc!:)

2 Světlo Fleshka Světlo Fleshka | 21. února 2014 v 8:59 | Reagovat

[1]: Proč ně, díky za nápad :) Já právě nevěděla, jestli se tohle bude vůbec líbit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama