Leden 2014

Představuji Vám naše kočky :)

26. ledna 2014 v 16:34 | Světlo |  Příroda a mazlíčci
Doma máme osm zvířátek. Králíčka, pět rybyček :D a dvě kočky, o kterých bude tento článek.

Obě se u nás narodily. Jsou z vrhu tří koťat. Jejich mamka a sestřička se ale stratily :( Jména jsou hrozná, vybíraly jsme je postupně podle povah atd. :)
Strarší Méďana (Medvědice) je vůdce téhle malé smečky. Méďa Garfu chrání,pořád to jsou ale ségry. Často si lehnou k sobě, oblízají se a spokojeně spí.

Co se povah týče, jsou domácké, líné, pohodové, rádi si pohrají s mašličkou a pomazlí se. A jak vypadají?? Jsou si hrozně podobné. Liší se jen tím, že Garfina má hladší srst, je subtilnější a "řetízek" na krku se jí nespojuje jako Méďaně.
Tak Vám ukážu nějaké fotky :)

Méďa napravo a Garfa nalevo.
Garfina spatřila šňuru od foťáku, kterou jsem táhla za sebou. Ha!
Fotka z podzimu. Opět Garfina na výsluní.
Malá fotka Médi jako do občanky :D Jak jsem ji zvětšovala, aby byla alespoň trochu vidět, rozmazala se :/ Pardon
Momentky z léta a našeho oblíbeného útočiště - prastarého karavanu :)

Ochránkyně pižam

23. ledna 2014 v 7:44 | Světlo |  Moje výtvory
Inspirací mi byla kočka Šklíba z Alenky v Říši divů, já ji jen trochu pozměnila a namalovala do vnitř skříně k přihrádce s pižamem.
Celou skříň mám pomalovanou, chystám o ní jednotný článek, teď jsem Vám ale musela tuhle micinu ukázat :)
Zas a znovu se omlouvám za kvalitu, pracuji na tom :)
Taková rozplýnavost :D nebo to takalespoň mělo vypadat... Prostě neumím fotit a ještě mám blbej foťák, ale učím se, učím se... Což mi připomíná, že bych měla dělat Čtenářský deník...

Rozhovor s Aničkou

23. ledna 2014 v 7:37 | Světlo |  TAGy
Takže, sedím v učebně informatiky a mám přístup k internetu :) využiju tady kamarádku Anču, která sedí vedle mě. Budu jí pokládat otázky a ona odpovídat :)

Chodíš do fastfoodů??

Do mekáče tak jednou za měsíc.

Co je nejhorší??

Jedna holka, jeden učitel a informatika.

Co jsi měla dnes k sníani??

Nic.

Co byla poslední věc, kterou sis koupila??

Bageta z automatu ve škole.

Jak mám vylepšit blog??

Napsat článek o tom, jak člověk skočil do kaktusu.

Co budeš dělat, až tahle hodina konečně skončí??

Půjdu domů a budu spát.

To nebudeš dělat úkoly??

Ty ze včera už mám a dneska nám nic nedali.

Který předmět je nejhorší??

Informatika.

Čeho se nejíc bojíš??

Slendermana.

Co by sis přála koupit??

Notebook, mobil, barák, psa, oblečení, jinak jsem skromná :D .

Máš domácího mazlíčka??

Ne.

Kdybys byla ve vězení, jaký zločin bys asi spáchala??

Asi za vraždu toho člověka, kerýho nesnášim.

Kdo to je??

To nemůžu!!

Tak. To bylo všechno, potom nás konečně pustili domů a víc jsme nestihly :( :)
A tohle je nej kozo/ovce na světě!!

Fashion TAG

19. ledna 2014 v 9:48 | Světlo |  TAGy
Abych blog trošku zaplnila, vyhrabala jsem v útropách dalších blogů tenhle Fashion TAG :) Co to vlastně je ten TAG?? Je to článek či video ve kterém zodpovídáme otázky na určité téma. Vzájemně se blogy a kanály TAGují. Já teda TAGnutá nejsem, ale tenhleten se mi zalíbil, tak tady je :)

1) Jak bys popsala tvůj styl??
Tričko, kalhoty na gumu, černý ponožky, kabát s obříma kapsama (tak velkýma, že nemusím nosit tašku) a pohorky. Moc mě baví oblékání, nakupování, koukání se na fashion videa... Ale sama se na nějaký "velký styl" necítím. Já si prostě ráno ze skříně vyndám nějaké tričko, kalhoty a jdu si dát velkou snídani :)

2) Co tvoří základ tvého šatníku??
No. Popravdě to jsou ohromné spoďáry. A potom ponožky a teprve pak se asi 60% oblečení skládá z jednoduchých triček. Mám jich asi 15.

3) Co je nejdražší věc v tvém šatníku??
Kabát za 800,- . Nemám ráda drahé věci a levnější kabát se nesežene. Potom mám ještě kvalitní boty na hory, kam často jezdíváme asi za 1 000,- . A že to jsou pohodlné boty, co mi pevně drží nohu na kozích hřbetech. :)

4) Jakou věc by sis přála pořídit??
Poslední dobou jsem ujetá na trička s potisky. Když si ale pořídím to úžasné tričko s NewYorku "The diet is over" budu xtá holka ve třídě, která ho má. A proto bych ráda zautočila na stránky jako je zoot, trikátor, nebo i zahraniční webovky. Problém je ale v tom, že i když bych si nákup objednala na dobýrku, poctivě pročetla smluvní podmínky, sama si to zaplatila a pokud by mě Kobra (přezdívka naší pošťačky) nezachytila doma, doběhla bych si pronákup na poštu, moji rodiče stejně nevěří e-nákupům. Ani jim to nezazlývám. Vono se to zdá složité, ale jednou...jednou je přesvědčím!!

5) Kolik utrácíš za oblečení??
Jak už jsem zmínila, nemám ráda předražené zboží (stejně ale toužím po tričku ze zootu za 400,- :DD), takže když jsem naposledy vyrazila na takové ty "velké" nákupy, utratila jsem "jen" 600,- . Což mi ale příde dobrý, když vezmu v potaz, že jsem si koupila dvoje kalhoty, tričko, šátek a brýle. Ceny jsou dneska hrozný.

6) Jaké jsou tvoje nejoblíbenější místa, kde nakupuješ??
Moje škola je asi 3 minuty chůze od velikého obchoďáku. Odtamtať ale mají oblečení skoro všechny holky ze školy. Mím lovištěm se stalo Václavské náměstí. Tolik hardáren a ještě Palladium na jednom místě jsem zatím viděla jen v Drážďanech. Nebo teda. Tam toho bylo víc. A to tam je toho prý ještě málo... wohou.

7) Jaká je tvá oblíbená vůně??
Chanell je Chanell, ale mojí nejoblíbenější vůní je hlína a bylinky... až nám uzrají, chystám se si vyrobit domácí parfém z bylinek. Pokud to uskutečním, určitě z toho bude článek na blogu. :)

8) Jaký styling vlasů se ti líbí nejvíc??
Dodržuji pravidlo, že nejhezčí jsou vlasy dlouhé a přírodní barvy. To, že mají být dlouhé dodržuji od doby, kdy mě kadeřnice opižlala asi o půlku délky. (Přitom jsem si přišla zastřihnou konečky o centimetr.) To, že mají být přírodní dodžuji od doby, kdy jsem si přišla udělat 3 blond melíry. V Mích plavých vlasech by to vypadalo hezky. Jenže ta kadeřnice (jiná, než ta, co mě oholila) mi obarvila celou hlavu a já musela bejt asi 2 roky blondýna!!! Na prvním místě se bojím zubaře, pak E.T.eho, potom ohně a pak kadeřnic. No a taky se bojím normálních doktorů a Toy Story.

9) Co si oblečeš, když máš narychlo odejít ven??
Když jdu na couračku po vsi, nebo po poli, nechám si svoje milované tepláky. Když mám jít mezi lidi, narvu na sebe to, co každý den - kalhoty, triko a kabát za 800,- .

10) Jmenuj modní trend, který by sis přála vrátit??
Mám pocit, že dneska je největší frajer, kdo má "swag" neboli styl. To před deseti lety to byli skejťáci. Ty aspoň něco uměli, to byli frajeři. A to bych chtěla vrátit. Dobu, kdy správnej frajer něco uměl. Ne, že bych něco uměla ale radši bych se to naučila, než stát každý ráno před skříní a rozmýšlela se, jestli si vezmu něco normálního, nebo se na to vykašlu a všechno schovám pod mikynu.

Tady Vám musím ukázat pár triček, po krerých si brousím zuby. A to tohle jen jen z e-obchodů! To vynechávám ty kamenné!! :D


Noc

15. ledna 2014 v 19:31 | Světlo |  FantasMagory
Téma tohoto týdne je noc. Noc je krutá a překrásná zároveň. V noci něco ožívá. Něco. Sama si nejsem jistá co, ale protože jsem snílek a fantas-magorista, vidím v noci věci, co v dne ne. Mnoho bytostí ožívá se setměním, já ale ráno. Jakmile začnou zpívat ptáci, já se budím, proto mi také říkají Světlo. Musím ale přiznat, že se prostě noci bojím.
"...Je léto, červenec. Slunce se konečně umoudřilo, sklání se k západu, obloha růžoví, rudne a skloněné slunce k nám posílá poslední světlo. Zeleň zavoní úlevou, že se konečně ochladilo. Ptáci vesele cvrlikají. Obloha šedne. Včely mizí. Vylézá krtek. Obloha zčernala. Mrká na nás první hvězda. A najednou - ticho. Ptáci naráz přestali zívat. Okamžik jen šumí listoví. Všechno tichne, ukládá se ke spánku. Je ticho. Hvězd přibylo. Konečně se něco ozívá - sova se vydává na lov a hluboze houká. To ohlašuje jediné - tohle není konec dne, to je začátek noci. Příroda znovu ožívá. Ježci dupou a vyhrabávají slimáky, kteří se ukrývali pžes den v záhoncích. Netopýři vyletěli nachytat můry, které se zoufale otáčejí pod lampou. Kuna vylézá z dutiny a vydává se na lov myší, které odhopkali do pole na chutný ječmen. Kočky blikají očima a hrají si. Žáby spouští svůj koncert. V křoví cosi šramotí. Trávu něco ohýbá. Koruny stromů se pohupují..."
A právě v tuhle chvíli, kdy měsíc nestačí zakrýt tmu, zacházím do domu spát, protože se vážně bojím. Nevím totiž, co tam v té tmě číhá a pozoruje mě. Nechávám si ale otevřené okno a pozorně naslouchám. Vžycky jsem se snažila něco skrze záclonu uvidět, ale od té doby, co se mi to porařilo, si zatahuji i závěsy. Něco totiž proetělo asi 50 metrů od mého okna a sneslo se to na zem. Nebyl to ale pták, ani netopýr. Na zemi to tožiž složilo křídla a rychle odsprintovalo z mého dohledu. Moc jsem se bála no to, abych vylazla aspoň k oknu. Místo toho jsem se jako strašpytel zavrtala pod peřinu a usnula. Teď svojí zbabělosti lituju.
Bylo to tmavé, veliké asi jako rys, nebo retrývr. Nevím, kolik to mělo nohou, ale myslím si, že čtyři, což soudím podle toho pohybu. Křídla byla hodně veliká. V poměru s tělem asi 2:1. Ocas to nemělo. Aspoň myslím. Mělo to vlající uši. Malinké tlapičky.
Po tomhle zážitku jsem stvořila "Kouzelné bytosti". Knížku (sešit A4) s magickými tvory (pastelkovými malůvkami od 10ti letého dítěte) a podrobným popisem života, podoby, chování... (za pochodu vymyšlénými).

Nosila jsem si ten sešit do školy a hodně tam vytvářela v hodinách. Nejlepší kousky ale vznikly v noci pod svitem lamičky. A ty nápady mi určitě našeptala sama noc.

Noc je mi tedy kamarádkou, ke které cítím strach, zároveň ji mám ráda.

Černoška

15. ledna 2014 v 19:20 | Světlo |  Moje výtvory
Černošku jsem stvořila ve škole na výtvarce. Tuším, že jsme měli dělat nějký lodičky ze soli či co, ale já si prostě vzala čtvrtku, pastelky (který učitelka nemá ráda, přitom pastelky jsou nejlepší!) a začala tvořit. Má to být běžkyně. Pozadí má značit fantasii. Je to takový pokus, pracuju na verzi giogondama (takovýma uhlovo/voskovýma tužkama).
Běžkyně tady má smbolizovat propojení ducha s tělem. Sluchátka šílenství (stejně tak různobarevné oči) a vlastní svět. Proužkované tričko se mi v té době líbilo a dredy tu mám pro vyznačení krásy, protože mi přišlo, že culík je nudný a rozpuštěné vlasy by se běžkyni pletly. :D Neonová čelenka nemá žádný význam. Jak tedy vydíte je to vééélmi fylozofické dílo :o :D
Opět se omlouvám kvlůli kvalitě fotek. Ten foťák je strašnej -_-

Duch moře

14. ledna 2014 v 12:35 | Světlo |  Moje výtvory
Tohle je jeden z mých oblíbených kreseb :)Přiznám se, že námět jsem nevymyslela já, pouze jsem pozměnila pozadí a mimiku obličeje (to ale jen nepatrně). Námět pochází z knihy Abarat od Clive Barkera.

Nechci tu psát o tom, jak neumim kreslit a jak je to ošklivý, protože mě strašně irituje, jak je na nějakym blogu obraz na úrovni Mony Lisi (jsem líná si najít, jak se píše Mona Lisa) a u toho nápis "Já tak neuím kreslit" nebo "Toto je tak škaredé" "Byl to jen pokus" a pod.
Tak jenom dodám - Stála nade mnou učitelka a asi jí vadilo, že kreslím logycké věci a nedělám nějaký to jejich "Tisknutí listů" či co jsme to měli dělat :D

A moc se omlouvám, kvůli kvalitě fotek, máme jenom starý foťák. I přesto, že držím ruce klidně a rovně, jsou rozmazané, nebo přinejmenším nejasné :(

Pokus o upravování fotek :D No, ještě se učím mno :D
Škoda toho foťáku, jinak by byl blog plný detailů :)
Tohle nebyl pokus o upravování fotek, tohle je náš foťák :D Tenhle obraz jepokus o napodobení toho předchozího temperami, jak ale sami vydíte, ten první je o hodně lepší :)

Nejoblíbenější kousky mého šatníku :)

14. ledna 2014 v 11:54 | Světlo |  O mě a moje kecy
Nemyslím si, že má styl, spíš se mi prostě líbí něco. :D Nemám ráda sukně a šaty, ale ráda nosím složité účesy (bohužel ne moc do školy, protože ráno mám co dělat abych vylezla z postele a vyčistlila si zuby, natož se pak ještě vrtat ve vlasech, nebo se dokonce pokoušet naličit!). Baví mě trika s potisky, kalhoty na gumu a hodinky. Představuji Vám moje neoblíbenější kousky! :)
Hodinešky!! Jméno jsem jim dala, když jsem četla Pána prstenů - Glum by to tak určitě řekl taky :D
Dostala jsem je od mamky k přijímačkám...
Docela nové tričko :) Je celkem motivační :D
Tohle bylo moje první tričko z Krakatau, bohužel je zezadu natržené, takže ho už nemůžu nosit do školy :( Mám ho na couračky po lese nebo po poli.
Troll face!! :))
Úplně nové tričko z Krakatau.
Můj poker face -> beru si ho na sebe do školy, když mám být zkoušená, to pak vypadám stejně jako to tričko :D
Moje nejoblíbenější kalhoty na gumu z cé áčka :D
Prastará roztrhaná flanelová košile a župan :)

Zakládám blog

11. ledna 2014 v 17:37 | Světlo |  O mě a moje kecy
Ahoj :)

Takže tohle je můj první článek, ve kterém se tu představím.
Moje přezdívka je Světlo, jsem holka, puberťačka. Miluji přírodu. Mám pocit, že jí náležím. Taky mě baví interiéry, kreslení, zahrada, vaření, domácí mazlíčci, čtení... Baví mě hodně věcí a mám spoustu koníčků, stejně se ale občas stane, že mě střelí NUDA! A proto zakládám blog. Abych se nenudila. :)

A co tu bude??

Budu sem dávat různé zábavné a užitečné příspěvky na vyrábění, zabavení se... Občas se tu možná vykecám, ale nejsem typ člověka, který by se svěřoval někomu neznámému :D

Doufám, že se za pár měsíců objeví první pravidelný čtenář, pokud by měl kdokoliv připomínky, přání a pod. budu moz ráda, když napíše do komentářů.